Коментар стартапу NECT про скасування Mobile World Congress

Коментар стартапу NECT про скасування Mobile World Congress

Що відбувається, коли скасовують світові конференції?

 
В цьому році в Іспанії повинна була пройти тридцять третя найбільша виставка мобільної індустрії   світі — Mobile World Congress. Участь підтвердили понад сто тисяч професіоналів. Але 2020 став винятком. 
В цьому році MWC планувалася в Барселоні з 24 по 27 лютого, але 12 лютого на сайті заходу з'явилася новина: торговельна асоціація GSMA (організатори) скасувала виставку через те, що більшість найбільших компаній відмовилась від участі. 
 
В офіційному зверненні GSMA написано, що занепокоєння, викликане спалахом смертельного захворювання, проблеми з поїздками та інші обставини «робить неможливим проведення заходу». При цьому організація зазначила, що продовжить працювати над MWC Barcelona 2021 і наступними виставками. (https://www.gsma.com/newsroom/press-release/gsma-statement-on-mwc-barcelona-2020/)
 

Але як бути тим, хто вже купив квитки та оплатив участь у цій конференції?

 
В цьому році команда українського стартапу nect WORLD Inc. повинна були вперше їхати на MWC.

nect world inc

За словами засновника компанії Міши Рудомінського: 

“Для нас ця конференція була ідеальною за всіма параметрами. Створюючи 5G пристрій, у світі не так багато місць, де збираються спеціалісти з цієї індустрії. Такі конференції потрібні для того, щоб зустрітися особисто з тими інвесторами, журналістами та потенційними партнерами, з якими дуже складно перетнутися в реальному житті. Ми запланували декілька важливих зустрічей, які доведеться перенести в онлайн. Цей варіант можливий, але він знижує ефективність від спілкування.”
 
Участь у MWC для стартапів коштує трохи понад €2500. У цю суму входить стенд, участь у пітчингу проектів і доступ до додаткових заходів, куди пускають тільки з квитками конференції. До цієї вартості додаються ціни на квитки, проживання і мерчендайз.
Для великих компаній втрати можуть налічувати навіть десятки мільйонів євро. Вони привозять до сотні своїх працівників, наймають стільки ж для плавної роботи їх зони на виставці. Тільки побудова найбільших стендів може легко коштувати від мільйона євро.
 
Наразі важливе лише одне питання: «Чи є причина скасування конференції форс-мажорною?».
Від цього будуть залежати наступні кроки для всіх українських та світових компаній, що мали брати участь в цьому році. Або всі резервації будуть перенесені на наступний рік, або будуть повернені гроші, або, в найгіршому випадку, ця ситуація є форс-мажором і тоді гроші не повернуть взагалі.
 
Порада: завжди залишайте собі запас нервів та фінансів для подібних ситуацій.